Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Все исторические законы имеют свой срок давности." Мария фон Эбнер-Эшенбах
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Dar viena Rusijos pavadinimo kilmė
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Liaudas
Posted 2015-02-11 11:33 (#96418 - in reply to #96417)
Subject: Lieta < liaudaExtreme Veteran

Posts: 599
50050101010105
profesoriux - 2015-02-10 23:38

Bet juk ir čia tik žemaičių istorikų spėlionės pasiremiant latvių kalbos žodžiu "lieta". Jokių senų šaltinių nėra ir nebuvo. Pasilieku teisę turėti savo hipotezę, galbūt fantastinę. O tie liečiai lyčiai lietai, lygiai taip pat gali būti ir latviais Lettland - lietų žemė. Man sunku būtų įsivaizduot, kad lietuviams vardą davė latviai. Tada gautųsi, kad latvių kalba archaiškesnė už lietuvių. Be to, tai neatsako į klausimą. Jei tarkim lietai buvo genties pavadinimas, tada galima perkelt klausimą - o iš kur kilo tos genties pavadinimas? Kas valstybę pavadins "valstybe", čia gi ne pavadinimas, o pavadinimo nebuvimas? Tautą pavadint tauta, todėl kad ji tauta? 


Įrodykit, kad „lieta“ tik latviškas žodis. Deja visi lietuviški seni šaltiniai sunaikinti (jėzuitų), jie buvo, nes viduramžių raštininkai pažymi lietuvius turėjusius savo raštą, net lotynų gramatiką į savo kalbą buvo išsivertę (kaip minima), yra net keletas išliekų: mediniai kalendoriai, Vytauto („Videvuto“) vėliava ir Mindaugo antspaudas, iš kurio aišku, kad lietuviai toje senovėje rašę anglosaksų runomis. Pridursiu, kad kvaila manyti, kad įmanoma valstybė be rašto – tai neįmanoma.
Visokie „liečiai, lyčiai, lietai“ tai tamstos išmislas – pats įrodinėkite, kad tokie buvę. „Gentis“ kaip ją suprantate šiandien, nėra ta „gentis“ kuri buvo senovėje – senovėje tai „ūkinis vienetas“, o ne „nacionalinis vienetas“. Lietuviškai senoviškai ta „lieta“ yra „liauda“, „liaudis“ – tai ir yra tas visuomenės laisvų piliečių luomas, kuris davė mūsų tautai ir valstybei dabartinį pavadinimą. Priminsiu, kad „lieta“ tai ne tik siaurai suprantama valstybė, tai ir visa valdžios, gynybos, teisės, švietimo ir ūkininkavimo sistema. „Valstybė“ yra pavadinimas – tamsta gi „ieško, ko nepametė“ – tikriniai vardai atsirado tik su krikšto apeiga, iki jos, tokios sąvokos, kaip „tikrinis vardas“, nebūta. Ir tikrai taip – tauta – tai berods seniausias išlikęs bendras mūsų tautos pavadinimas.

Edited by Liaudas 2015-02-11 14:24
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software