Elite Veteran
Posts: 1041
     
| zirgas7 - 2015-03-02 22:14
Tenai parašyta, kad vietiniai žmonės sako ne šventas, bet svintas. Ne šventa, o svinta.
Blogai cenzūruojate knygas, ponai propesoriai, bo lenda ylos iš maišo.
Įdomu kad ir senuose raštuose kartais buvo rašoma Amalasvintha kartais Amalasventha. Tai rodo buvus skirtingas gudų tarmes. Tėvutaitis vienur rašomas Teodohadus kitur akivaizdžiai dzūkuojant Tzevutzatz.
Esu girdėjęs Z. zinkevičiaus paskaitą, kur jis teigia kad labai hipotetiškai lietuvių kalba galėjo atsirasti apie penktą. Amžių. Gudų vardai rodo, kad 5 a tikrai egzistavo ne tik lietuvių kalba, bet ir tarmės panašios į tas, kuriom dar tebešnekama šiandien.
Manau kad ŠVENTAS buvo iš romėnų perimto imperatoriško titulo AUGUSTUS vertimas į gudų kalbą. Šį titulą turėjo ir moterys.
http://en.wikipedia.org/wiki/Augustus_(honorific).
Augustus (plural augusti), /ɔːˈɡʌstəs/;[1] Classical Latin: [awˈɡʊstʊs], Latin for "majestic," "the increaser," or "venerable", was an ancient Roman title given as both name and title to Gaius Julius Caesar Augustus (often referred to simply as Augustus), Rome's first Emperor. On his death, it became an official title of his successor, and was so used by Roman emperors thereafter. The feminine form, Augusta was used for Roman empresses and other females of the Imperial family.
Edited by Arūnas Armonas 2015-03-05 02:36
|