Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "History is the science of what never happens twice." Paul Valery
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vokietijos vardo kilmė
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Liaudas
Posted 2015-08-20 16:07 (#96584 - in reply to #96578)
Subject: RE: Vokietijos vardo kilmėExtreme Veteran

Posts: 599
50050101010105
Taip, čia lieka dauga neatsakytų klausimų, ypatingai tai atrodo beviltiška neturint pakankamai senovinių įrašų, gal tokius galima ir surinkti, bet tai jau ne mano užsiėmimas, tikrai tam neturiu galimybių. Todėl dirbu su tuo kas prieinama. Jeigu turite kokių idėjų – siūlykit.
Priesaga ne priesaga? manau tai neesminis klausimas, todėl kad ir pati priesaga turėjo kažkada atsirasti iš kokios tai šaknies, taigi giliai pasikapstę po priesaga vistiek rasime kažkokio žodžio šaknį. Kitas klausimas: įrašų garsinis tikslumas ir iškraipymai nesuprantančių kalbos – į tai reikia atsižvelgti. Toliau, priesagos nėra dabartinėje kalboje, tai nereiškia, kad tokios nebuvo seniau – kalba kinta, kiekviena, netgi tokia „archaiška“ kaip lietuvių. Gal, sakykim ir dabartinė liet. priesaga -ūnas atsirado iš gund-/gaun-/gaud-/gaut-... 'gaudyti' šaknies?
Teorijos, kad buvo tokia šalis ir taip toliau, veda į aklavietę, nes išsigalvojimais ir tuščiomis prielaidomis paremti išvedžiojimai tėra tik spėlionės. Be to, kyla klausimas, o iš kur tada atsirado pavadinimas „Vakia“ ir ką jis reiškia? Kaip gerai žinoma, tikriniai vardai atsirado tik su krikšto apeiga, taigi senovėje jokių simbolinių perkeltinės reikšmės vardų nebūta. Visokie tokie aiškinimai, kad „karalius“ iš tikrinio vard „Karl“ yra nemokšiški.
Jordano neskaičiau, nieko negaliu pasakyti. Pateikite kokius įrodymus, kad laikotarpiai nesutampa. Jordanas rašė apie praeitį, be to jis pats nėra „šventa karvė“ – jo pačio tvirtinimus reikėtų patikrinti kitų mokslų duomenimis ir jei įmanoma kitais šaltiniais.

Edited by Liaudas 2015-08-20 16:15
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software