Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "We are not asking for a complete opening of NATO’s door, just a small enough opening so that Lithuania can get through it." Lithuanian Prime Minister Gediminas Vagnorius, speaking to journalists in July, 1998
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vokietijos vardo kilmė
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2015-08-22 12:50 (#96593 - in reply to #96592)
Subject: RE: Vokietijos vardo kilmė500500500500200100101010
„Valyti, kuopti“ – ir kaip tai tinka tai upelei? ar ji buvo nuolat valoma ir kuopiama? yra tokių istorinių duomenų? Nei tokių, nei kokių kitų tiesioginių duomenų nėra. Bet upė teka šalia tankiai gyventų vietų, todėl pastoviai teršiama tikrai buvo. Vėliau, apsigyvenus tose apylinkėse emigrantams (totoriai, karaimai, žydai), upė galėjo būti ir valoma, ir kuopiama.


Taigi, kol kas:
bagaudas (bėgaudas, bogūnas, pabėgėlis) > „vagoth“ > vokietis
vienintelis spėjimas, kuris remiasi tikrais istoriniais ir kalbiniais duomenimis, o ne svaičiojimais Kaip bagaudas tapo vagoth - pritempti galima. Bet, kaip minėjau, labai jau keistas vagoth virtimas vokiečiu. Iš karto keturi ar penki tarsnių virtimai negalėjo įvykti, trūksta daug tarpinių variantų. "...buvo tarpinės žodžio kitimo grandys, kurios gal dar bus aptiktos" - nėra istoriniai ir kalbiniai duomenys. Jei jau baltai visiems vokiečiakalbiams pritaikė vieną vokiečių (vokių) terminą, tai ta vagoth gentis turėjo būti didelė, įtakinga ir gyventi su baltais artimoje kaiminystėje. Tai iš principo ta pati Bugos ir Andzelmyno teorija apie Vakiją, tik iš kito galo perskaityta, o ją kaip ir atmetėte jau. Kuriam istoriniui laikotarpiui priskirtumėt vokietis (vacis, vokis) atsiradimą baltų kalbose? V amžius ar vėliau?
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software