Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "People ask for criticism, but they only want praise." W. Somerset Maugham (1874 - 1965)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vokietijos vardo kilmė
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2015-08-26 22:33 (#96620 - in reply to #96614)
Subject: RE: Vokietijos vardo kilmė500500500500200100101010
turėtume savo gyvenamuosius būstus vadinti „šlavynėmis“ (ten nuolat šluojame!), „valgynėmis“ (ten nuolat valgome!), „persirengynėmis“ (ten nuolat persirenginėjame!) ir „miegynėmis“ (ten kasnakt miegame!). Bet argi taip yra? O kodėl nėra? Juk turime valgomąjį (ten nuolat valgome), miegamąjį (ten nuolat miegame), drabužinę (kur persirenginėjame ir laikome drabužius), skaityklą (kur skaitome knygas), svetainę (kur priimame svečius) ir daugybę kitų patalpų priklausomai nuo būsto dydžio ir poreikio. O visos patalpos kartu sudėjus jau turi ir savo pavadinimą (bustas, namas, troba, sodyba, dvaras ir kt.), vėlgi priklausomai nuo dydžio ar kitų požymių. O Vokės dėl jos pavadinimo, kokios bebūtų kilmės, juk niekas nenustojo upe vadinti.


„vagoth“ negalėjo būti genties (tikriniu) vardu, tik pravarde, su galima antrine reikšme „vagys, valkatos“, žodžio gi pirminė reikšmė „bėgliai, bogūnai, bėgaudai“ Jeigu ir taip, tai tie vagoth, kurie Jordano paminėti gyvenantys Skandoje tarp daugybės kitų genčių - tai čia kaip ta pravardė pas metraštininką pateko? Gal tie bėdžiai anksčiau bus su baltais daug bendravę ir jų kergiamą pravardę sau į etnonimus pasisavinę? Bat kaip tada jie galėjo nežinoti kad tai žeminantis vardas? O gal Jordanui koks baltų vadukas apie Skandą pasakojo? Tai tada gautųsi, kad visa eilė Jordano suminėtų genčių niekada neegzistavo, nes tai tik baltiškos pravardės. O tai jau negali būti tiesa, nes nemažai genčių vardų patvirtina kiti šaltiniai, kuriuos surašė romėnai ar graikai.
Kitaip sakant, man vis dar neaiški vagoth rolė Jūsų teorijoje. O gal tą paminėjimą verta atmesti kaip nelabai tinkamą?
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software