Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mes, lietuviai, esam mįslinga tauta. Mes vis dar savo dvasioje tebesiblaškom tarp buvusių valdovų imperinės pilies ant Gedimino kalno ir susmegusios į žemę vargdienio lūšnos, vis dar nedrįsdami praverti langų ir mesti drąsų žvilgsnį į Lietuvos rytojaus viziją." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vokietijos vardo kilmė
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2015-08-28 01:35 (#96640 - in reply to #96638)
Subject: RE: Vokietijos vardo kilmė500500500500200100101010
Kodėl gi taip buvo pramintas Vytautas? – taigi akivaizdu: jis buvo tautos gynimo vadu Tai nėra akivaizdu. Vytautas savo vardu į istorinius šaltinius pateko būdamas dar paauglys, kai nebuvo nei kokios žemės vadu, nei pretendavo į aukštus postus (aukščiau jo buvo dėdės, pusbroliai ir vyresni broliai). Tik po daugelio metu, susiklosčius palankioms politinėms aplinkybėms (ko tikrai nebuvo galima numatyti), jis tapo Lietuvos valdovu. Čia man labiau panašu, kad Vytauto vardą jis nešiojo nuo mažumos be ypatingų aliuzijų į to vardo prasmę.


Man asmeniškai, patiktų tokia etimologija: „Vilnius“ tai velino (valdovo, velnio, dievulio) miestas Galima ir nuo velino ar vėlių, juk čia buvo garsiausios Lietuvos kapinės. Galima ir nuo vilko, kurį Gediminas sapnavo. Bet visais tais ir kitais galimais atvejais pavadinimas Vilnius jau XIV a. pradžioje buvo tikrinis (Gedimino laiškuose), t.y. jokios bendrinio pavadinimo prasmės jis neturėjo, o jei iki tol ir turėjo, tai buvo jau praradęs. Kaip bendrinis vardas, jis kadaise skambėti turėjo nesutrumpintai (pvz. pagal Tamstos versiją - Velnianamis).
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software