Bolia - 2015-08-28 21:09
„Minimas“ ir „įrašytas“ ir tėra tik minimas ir įrašytas. Įrodymui reikalinga žodžio atsiradimo aplinka ir priežastys.
Ar ne per daug norite? Duomenys iš senųjų šaltinių yra viskas, ko galite tikėtis bet kuriai etimologijai. Labai jau retas atvejis, kad šaltiniuose būtų paaiškinta vieno ar kito pavadinimo atsiradimo istorija, o ir tai dažniausiai būna tik užrašyta legenda. Išskirtinis atvejis - Vytauto aiškinimas dėl žemaičių ir aukštaičių terminų.
Tikrinis vardas simboliškai perkeltai žymi vieną atskirą daiktą, visiškai neatsižvelgiant į kokius nors to daikto požymius ir to žodžio reikšmę, tarp jų nėra jokio ryšio
Arba nėra ryšio, arba tas ryšys yra. Pavyzdžiui vardas Jaunėlis, miestas Radviliškis, kalnas Aukštojas. Be to neretai bendriniai vardai su laiku virsta tikriniais.
Ir nemanau, kad suasmeninimo kultūra yra vien krikščionybės įtaka, nes tokie procesai vyksta visame pasaulyje, tame tarpe ir labai senas tradicijas išlaikiusioje Indijoje.
Tikrai? iš kur tai žinote?
Hmm... Yra daug literatūros apie senąją lietuvių pasaulėjautą ir religiją. Perskaičiau tikrai nemažai. Bet toks elementarus klausimas - su kokiu antikiniu dievu lyginti Veliną - tai bent jau Wikipedijoj paskaitykit.