Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kitos tautos, mūruose, uolose užsirakinusios, vos ne vos išgelbėjo savo liuosybę, lietuviai ir žemaičiai, gyvendami giriose ir laukuose, mokėjo ja ilgą laiką džiaugtis ir nuo visų baisiausių savo neprietelių saugoti viena savo narsybe ir kantrybe." Simonas Daukantas, "Istorija žemaitiška" (1837)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vokietijos vardo kilmė
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Liaudas
Posted 2015-08-29 00:21 (#96664 - in reply to #96663)
Subject: RE: Vokietijos vardo kilmėExtreme Veteran

Posts: 599
50050101010105
Bolia - 2015-08-28 21:09

„Minimas“ ir „įrašytas“ ir tėra tik minimas ir įrašytas. Įrodymui reikalinga žodžio atsiradimo aplinka ir priežastys. 


Ar ne per daug norite? Duomenys iš senųjų šaltinių yra viskas, ko galite tikėtis bet kuriai etimologijai. Labai jau retas atvejis, kad šaltiniuose būtų paaiškinta vieno ar kito pavadinimo atsiradimo istorija, o ir tai dažniausiai būna tik užrašyta legenda. Išskirtinis atvejis - Vytauto aiškinimas dėl žemaičių ir aukštaičių terminų.


Tikrinis vardas simboliškai perkeltai žymi vieną atskirą daiktą, visiškai neatsižvelgiant į kokius nors to daikto požymius ir to žodžio reikšmę, tarp jų nėra jokio ryšio 


Arba nėra ryšio, arba tas ryšys yra. Pavyzdžiui vardas Jaunėlis, miestas Radviliškis, kalnas Aukštojas. Be to neretai bendriniai vardai su laiku virsta tikriniais.
Ir nemanau, kad suasmeninimo kultūra yra vien krikščionybės įtaka, nes tokie procesai vyksta visame pasaulyje, tame tarpe ir labai senas tradicijas išlaikiusioje Indijoje.


Tikrai? iš kur tai žinote? 


Hmm... Yra daug literatūros apie senąją lietuvių pasaulėjautą ir religiją. Perskaičiau tikrai nemažai. Bet toks elementarus klausimas - su kokiu antikiniu dievu lyginti Veliną - tai bent jau Wikipedijoj paskaitykit. 


1. Deja, žodžio kilmės klausimus gvildenant maža kelių įrašų.
2. „Jaunius“ tai pravardė paversta vardu, todėl ir yra ryšys tarp daikto ir žodžio reikšmės. Bendriniai vardai virsta tikriniais (ir atvirkščiai) tik šiais laikais, iki tol kol nebuvo „išrasti“ tikriniai vardai, to nebuvo. Be abejo, kad idėjos plinta visur kur žmonės bendrauja, tai neišvengiama, ir tradicijos visada pralaimi naujiems dalykams (kaip senimas jaunimui).
3. Na, jei pastatyti šalia vikipediją ir Gedgaudą (ar kokį kitą tikrą tyrėją, o ne kokį sukčių nurašinėtoją), tai renkuosi kaip patikimą šaltinį Gedgaudą. Vikipedija gi nėra koks savarankiškas ir bešališkas dalykas, tenais savavaliauja visokie fanatikai.

Edited by Liaudas 2015-08-29 00:40
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software