Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Все исторические законы имеют свой срок давности." Мария фон Эбнер-Эшенбах
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vokietijos vardo kilmė
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2015-08-29 21:23 (#96672 - in reply to #96671)
Subject: RE: Vokietijos vardo kilmė500500500500200100101010
pateikite šaltinį, kur ir kaip ten paminėtas Vytautas, kiek jam tada buvo metų, ar buvo jis tada veiklus valstybės ar kituose reikaluose 


Tyrinėjat Lietuvos istoriją net nesusipažinęs su jos šaltiniais? Pagarba, Jūsų kėdėje sėdėti tikrai nelengva...
Rogožo metraštininkas: "Той же осенью [1368] князь литовский Ольгерд Гедиминович, собрав множество воинов, выступил с большим войском и двинулся на Москву, на великого князя Дмитрия Ивановича, с Ольгердом были в походе брат его Кестутий и сын Кестутия Витовт, совсем юный, и сыновья Ольгерда и все князья литовские, и тверской князь Михаил, и смоленское войско."
Konradas Bitšinas, aprašinėdamas 1370 metų Rudavos mūšio dalyvius, pamini ir Vytautą bei jo amžių (20 metų): "et Wytowdus, tunc XX annorum".
Dėl Vytauto veiklumo. Vaikystė jo visiškai šaltiniuose neminima, nes to meto metraštininkai paminėdavo tik reikšmingus įvykius. Nuo 18 metų ar panašiu laiku Vytautas ima dalyvauti tėvo kariniuose žygiuose, bet kaip vienas iš palydovų - daugumos istorikų nuomone taip jis mokėsi karo meno. Pirmą savarankišką karinę užduotį Vytautas gavo 1377 metais (pats būdamas 27 metų amžiaus), kai Ordinas trypė Trakų apylinkes, o jis tuo metu su nedideliu būriu sunaikino vokiečių maisto atsargas, tai tie skubiai pasitraukė, kad netektų badauti.
Dėl Vytauto politinių teisių. Lietuvą iki 1377 metų valdė Algirdas. Jo įpėdiniais buvo (pagal rangą): 12 sūnų (nuo Andriaus iki Švitrigailos); 8 broliai (nuo Jaunučio iki Liubarto); kelios dešimtys sunėnų (tame tarpe kažkur ir Vytautas). Tėvas Kęstutis valdė Trakų kunigaikštystę. Jo įpėdiniais buvo 6 sūnūs, Vytautas iš jų tik ketvirtas (po Patriko, Butauto, Vaidoto). Taigi tuo metu, kai Vytautas jau buvo Vytautas, jis buvo labai toli iki aukščiausios valdžios ne tik Lietuvoje, bet ir kurioj nors jos sričių. Tik po Algirdos mirties, praūžus perversmų ir vidaus kovų srautui, o Jogailai išvykus karaliauti lenkams, Vytautas gavo netikėtą progą tapti Didžiuoju kunigaikščiu.


Laikausi nuomonės, kad ikikrikščioniškoje Lietuvoje tikrinių vardų nebūta 

Pritariu, kad kažkada taip ir buvo, kaip ir daugumos tautų ištakose. Tik dar manau, kad tai ne krikščionybės įtaka, o materialinės civilizacijos, kuri buvo būdinga visoms antikinėms kultūroms. Graikų ir romėnų istorija rodo, kad tiek jų patronimai, tiek toponimai buvo 100% tikriniai (pvz vardus suteikdavo kaip tėvo, senelio ar žinomo asmens, įkuriamus miestus pavadindavo kieno nors garbei). Visa vidurio Europa, kurios romėnai neįveikė užkariauti, buvo stiprioje jų ekonominėje ir politinėje įtakoje, automatiškai plito ir materialinė civilizacija. Taigi nematau nieko neįprasto, kad Europos tautos ar gentys turėjo savo vardus. Gal ir nepilnai tikrinius, gal ir pravardinius, bet tokius, kuo vadindavo patys save, suvokdami savo išskirtinumą iš kaimynų.


Didžiausia bėda ne dėl faktų patikimumo (iškraipymo ar prasimanymo), o dėl svarbių faktų nutylėjimo: čia nėra ką tikrinti! 

Nesupratau. Manot kad N.Vėlius ką nors nutylėjo? Ar bent skaitėte ką nors iš jo darbų?
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software