Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "People ask for criticism, but they only want praise." W. Somerset Maugham (1874 - 1965)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vokietijos vardo kilmė
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
zirgas7
Posted 2015-08-31 14:04 (#96696 - in reply to #96693)
Subject: RE: Vardo kilmėElite Veteran

Posts: 676
5001005010105


Tai ne sutikimo, o tikrų įvykių dalykas.

Kaip paaiškėjo, iš Bolios pasisakymų (patikimi?), jokių tokių vardų suteikimo apeigų tikrų įvykių yra nežinoma iš šaltinių. Tokie būtų būtinai paminėti, nes jie yra didelės svarbos valstybės ir didikų gyvenime.

Taigi belieka tik savaiminis pravardės davimo paprotys, gyvas ligi šiol. Dvikamieniai vardai terodo aukštesnį, labiau ištobulintą to „pravardžiavimo“ lygį.
Ir tai galima suprasti, kodėl mūsų žyniai turėjo beždžioniauti savo ideologinius priešus?! Aišku, kad ne. Manau, krikščioniškos apraiškos buvo naikinamos (kaip ir garsioji galvos nukirsdinimo 1009 m. „akcija“), taip ir tikrinių vardų davimas „dirbtiniu“ būdu turėjo būti draudžiamas (nors, greičiausiai gal, to ir nereikėjo). Aišku, šitai negaliojo krikščionių užkariautose teritorijose, kur mūsų senoji kultūra buvo naikinama ir persekiojama.

Tiesa, lieka dar kiek neaiškus (nors žinoma, kad mūsų didikai vartojo ir papildomus krikšto vardus pasikrikštiję, neatsisakydami ir „pagoniškų“, krikščioniškai vadinant) pereinamasis laikotarpis (1220-1387) bandymo susitaikyti su krikščionimis, pasibaigęs visišku senosios kultūros pralaimėjimu. Pralaimėjimą lėmė, ne koks mūsų senosios kultūros lygio nepakankamumas (kaip dažnai čia bandoma įrodinėti), o gyventojų skaitlingumas, bei klimatinės ir geografinės aplinkybės.

Tarp kitko, mūsų senovės žyniai negyveno savo izoliuoto gyvenimo, kiek žinoma iš liudijimų, priešingai – buvo labai veiklūs bendruomenės gyvenime, kaip mokslo ir meno žmonės (stebėtina, jie vis dar su mumis, nepaisant visų krikščionių fanatikų persekiojimų! Na, be jų, nebūtų šiuolaikinės civilizacijos!). 


Įsiskaitykit į vardus ir suprasit, kad vardų suteikimo apeigų būta. Kai Lietuvos valdovams buvo suteikti Aleksandro ir Vladislavo vardai, tai krikščionys smulkiai tai aprašė, kaip priešingybė pagoniškiems vardams. Jų raštininkai yra vieninteliai rašytinių šaltinių kūrėjai. Suraskit pagonį raštininką, tada galėsim toliau ginčytis. Kuo labiau plito krikščionybė, tuo labiau žynių gyvenimas buvo izoliuotas.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software