Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Все исторические законы имеют свой срок давности." Мария фон Эбнер-Эшенбах
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Neolito žemdirbiai nebuvo pacifistais
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Kriwis
Posted 2015-08-21 10:50 (#96589 - in reply to #96586)
Subject: RE: Neolito žemdirbiai nebuvo pacifistaisExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Atleiskit, bet jaučiu jūsų balse abejonę : labiau tiko...... bet visiškai netiko..... Manau vadovaujatės sena kliše, kad girdi buvo taikūs, todėl tik taikiai medžiojo, bet nekariavo, tai ir ginklų negamino. Nėra jokios tipologijos atskirti medžioklinę ietį nuo kovinės, ypač kai kalbame apie akmens ar kaulo ginklus. Taip pat nėra tipologijos kaip atskirti darbinį įmovinį plieninį kirvį nuo kovinio ar medžioklinio. Tas pats su lankais ir strėlėmis, ar ietimis. Todėl tuo remiantis daryti prielaidas apie medžioklę ar karybą nėra jokių logiškų prielaidų.Tik kai pasirodo tokie ginklai kaip kalavijas, kardas, arbaletas, šarvuotė, galime kalbėti apie specialiai karybai skirtą ginkluuotę. Laivinis kirvis niekaip nepasižymi kovinėmis savybėmis, geresnėmis už bet kurį kitą, neturintį tokios formos. Kirsti medžius jis puikiai tinka.....Na zuikius palikime ,kaip lyrinį nukrypimą... Taigi jokių prielaidų senuosius gyventojus laikyti taikiais, nėra jokio loginio pagrindo. Tas pats ir su matriarchatu. Tai hipių epochos romantinis pasakojimas ir nieko daugiau. O moterų dalyvavimas valdžios postuose niekaip neeliminuoja karybos. Netgi atvirkščiai, istorijoje daugybė pavyzdžių žiaurios kovos, kurioms moterys ir vadovavo.
P.S.beje gerbiama Rymantienė laivinį kirvį apibūdino berods taip: kovinis laivo formos kirvis, kuriuo retai būdavo kaunamasi, dažniau jis buvo naudojamas valdžios reprezentacijai..... taigi labai kovinis😉

Edited by Kriwis 2015-08-21 11:11
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software