Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Nothing fixes a thing so intensely in the memory as the wish to forget it." Michel de Montaigne (1533 - 1592)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Neolito žemdirbiai nebuvo pacifistais
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Bolia
Posted 2015-08-22 02:46 (#96591 - in reply to #96589)
Subject: RE: Neolito žemdirbiai nebuvo pacifistais500500500500200100101010
Manau vadovaujatės sena kliše, kad girdi buvo taikūs, todėl tik taikiai medžiojo Tikrai ne. Nesivadovauju nei senomis, nei naujomis klišėmis. Kariavo jie nuo pačių seniausių laiku, ir tarpusavyje, ir dar su neandartaliečiais kadaise pliekėsi. Tikriausiai net lazdomis, kaip Tuskawas teigia. Tik, mano nuomone, iki virvelininkų laikų nebuvo tokių dalykų kaip pastovios karinės grupuotės, ir remiuosi būtent tuo, kad nebuvo specialiai kovai pritaikytų ginklų (kurie efektyvesni nei medžiokliniai).


Laivinis kirvis niekaip nepasižymi kovinėmis savybėmis, geresnėmis už bet kurį kitą, neturintį tokios formos. Kirsti medžius jis puikiai tinka Du iš trijų laivinių kirvių medžiams kirsti visiškai netinka - jų ašmenys išplatinti tik į vieną pusę ir įstriži, arba jų visai nėra, paliekant tik aštrų smaigalį. Toks kirvukas ant ilgo koto buvo grėsmingas ginklas artimoje kovoje, ir nebuvo efektyvesnio iki kalavijų atsiradimo, o tai įvyko jau tik metalų amžiuose. Dėl ieties kita kalba, bet ji buvo daugiau mėtomasis ginklas, t.y. ne artimos kovos. Galimai virvelininkų karys buvo ginkluotas ir ietimi, ir kirviu. Dar gal kokį peilį ar kitą duriamą įnagį turėjo.


dažniau jis buvo naudojamas valdžios reprezentacijai..... taigi labai kovinis Kokių tik nėra nuomonių - reprezentacinis, apeiginis, svorio matas, būrimo įrankis, priemonė prieš piktas dvasias ir pan.. Manau esmė ne vienkartinis panaudojimo atvejis, o visas pluoštas galimybių. "Išmanusis kirvis", naujoviškai tariant. Todėl jų tiek daug ir buvo. Jei būtų nešiojusi tik valdžia, kaip Rymantienė mano, dabar rastumėm jų tik vienetus. Be abejo, valdžiažmogiai turėjo gražiai nušlifuotus kirvius (tokius, kaip ant baltarūsiškų pašto ženklų), o žemesnio rango nešiojo jau paprastesnius. Bet kuriuo atveju tai buvo kario plačiąja prasme atributas, ir tikrai ne medžiotojo ar grybų-uogų rinkėjo.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software