Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Все исторические законы имеют свой срок давности." Мария фон Эбнер-Эшенбах
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltų kilmė. Girininkas
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Tuskawas
Posted 2015-08-24 01:37 (#96604 - in reply to #96603)
Subject: Re: Baltų kilmė. GirininkasExpert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Liaudas - 2015-08-23 22:01

Nelogiškumų yra ir daugiau...
Manau, kad R1a paplitimo žemėlapiai neleidžia sieti šios haplogrupės išimtinai su baltais ar virvelinės keramikos kultūra. Išvis y hoplogrupių specifika gali rodyti tik vyriškosios linijos testinumą bei sklaidą kažkokioje teritorijoje ir kažkokiu laikotarpiu. Tos linijos gali būti ir kažkokių vyriškųjų užkariautojų/imigrantų/vergų palikimu ar kažkokių atsparumo ligoms ar vyriškojo palikuonio dažnumo mutacijų šalutiniu ženklu – nerodo viso etnoso genofondo tęstinumo. Taigi, šitos haplogrupės nieko negali aiškaus pasakyti apie šiuolaikinių tautų raidą. Į iškeltus klausimus galima atsakyti tik tiriant visą genofondo sudėtį bendrai, o ne vieną požymį išimtinai.
Pavyzdžiui, šičia tyrimai vykdomi tinkamai:
http://admixturemap.paintmychromosomes.com/ 


jeigu būtumėt skaitęs Girininko straipsnius tai tokie klausimai nebūtų kilę. mtDNR (moteriška) pas Giriniką nuodugniai išnagrinėta ir nustatyta, kad tai senųjų Europos kultūrų (paleolito Madleno ir Svidrų, o mezolito laikotarpiu - Kundos (Pulli), Maglemosės ir Nemuno (Janislawice) kultūrų) palikimas ir aš čia jokių nesutapimų nematau ir pritariu Girininko nuomonei, beje ji nieko nesiskiria nuo kitų autorių nuomonių, diskusijų ar nesutarimų dėl mtDNR kilmės Lietuvos teritorijoje nėra. Daugiausiai diskusijų kelia y-dnr haplogrupių R1a (indoeuropiečių) ir N1c1 (šiuo metu dažna tarp išlikusių baltų ir tarp finų) atsiradimas Lietuvos teritorijoje, t.y. atitinkamai 45 proc. ir 36 proc. tai net 81 proc. šiuolaikinės Lietuvos vyrų populiacijos. Ir nelabai panašu, kad R1a ir N1c1 būtų senųjų Europos kultūrų (tų pačių kaip ir moterų) palikimas tai greičiausiai turėjo būti ateiviai tik neaišku kada?
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software