Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anybody can make history. Only a great man can write it." Oscar Wilde
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltų kilmė. Girininkas
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
gaidma
Posted 2015-09-06 23:35 (#96733 - in reply to #96731)
Subject: RE: Nauji tyrimai


Veteran

Posts: 158
100505
Bolia - 2015-09-06 20:34

Dėl Gedimino man atrodo irgi mažai prašovė, pagal Eupedia Gediminaičiai yra N1C1 L550 šios subgrupės atsiradimas siejamas su vikingų laikais. Šios subgrupės kilties vietą turėtų būti Dauguvos ištakos, kur buvo Žižicos kultūra. Tikėtina, kad Gedimino pro-pro seneliai galėjo kalbėti finų kalba. 


Mano manymu prašovė. Kad labai senas Gedimino protėvis kalbėjo ne lietuviškai - tai realu. Bet čia iš tos pačios serijos, kaip "visi mes iš Adomo ir Ievos", arba "visos kalbos iš nostrato". Na taip, galime vesti protėvių liniją nors iki tų laikų, kai net ledynmečio nebuvo, tada tikrai jokių šansų kad jis kalbėjo lietuviškai ar kokia nors IE proprokalbe. Bet visa tai tik tuščias reikalas. Didelė dalis lietuvių ir latvių priklauso tai pačiai genetinei linijai N1c1d, ir tai yra faktas, o galimi - negalimi genetiniai protėviai nelietuviai yra tik spėjimas be pagrindo. Bendras šios genetinės linijos protėvis gyveno mažiau nei prieš du tūkstančius metų, ir tai yra lietuvių protėvių atsikraustymo laikai (Rytų Lietuvos pilkapių kultūra ir chronologinės kaimynės). Bendras gediminaičių ir skandinaviškojo N1c1d protėvis (tame tarpe ir riurikaičių) gyveno ne anksčiau nei prieš 3500 metų (brūkšninės keramikos atsiradimas?).
O Žižicos kultūra prie ko? Juk ji ankstesnė net už Fatjanovo (apie 2500 BC), galbūt net jo motininė kultūra. Beje, trims šios kultūros palaikams buvo padaryti DNR testai, du iš jų pasitaikė R1a1, trečias - N1c1. Tolimesni markeriai neaiškūs, pritrūko duomenų.


Sieti N haplogrupę su Šukinės-Duobelinės keramikos kultūra paskatino Kučinsko ir Kasperavičiūtės 2004 paskelbti tyrimai 


Buvo tokie tyrimai, teko skaityti. Tik neįsivaizduoju, kaip jie galėjo paskatinti susieti genus su minėtąja kultūra. Jau tada net aklam buvo aišku, kad pas lietuvius, latvius ir estus yra panašus N1c1 procentas, tačiau Šukelinės duobelinės keramikos kultūros poveikis buvo nelygintinai skirtingas. Ypač tai žinojo Girininkas.
Susieti šią kultūra su finų kalbomis - pagrindo yra, ir jis labai tvirtas. Susieti šią kultūrą su N1c - pagrindas kur? Populistinėse teorijose. Joms Girininkas ir pasidavė. 


Pradžiai, kur kada kuriam Girininko straipsnyje buvo parašyta, kad Gediminas buvo suomis-vikingas?
Jei tiksliau tai Gediminaičiai turėjo N1c L551 ir L549,2 kuris aptinkamas dab. Lietuvoje, buvusios Prusijos ir Latvijos teritorijose, butent nuo Vikingų laikų.
Jus teisus bendras šios genetinės linijos protėvis gyveno mažiau nei prieš du tūkstančius metų, bet kažkur prie Volgos- Okos aukštupio, migravo link Dauguvos aukštupio (Žižicos kultūrą nurodžiau tik kaip geografini orientyrą), ten N1C L550 skilo į baltiška ir skadinaviška N grupes.

Dėl N haplogrupės, tai Kučinsko ir Kasperavičiūtės straipsnyje (dabar nerandu, gal 2003) buvo parašyta, kad mažiausia genų įvairovė turi 16hg ir didesnė jos dalis yra iš šukinės-duobelinės kultūros.
Girininkas negenetikas, jis tik vadovaujasi tyrimų išvadomis, tiesa pamini, kad tai nustatyti padėjo, kažkoks Tat C paplitimas budingas tik Rytų Pabaltyje.Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software