Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Dar ir šiandien mes mėgstame pasididžiuoti garsiąja lietuviška tolerancija, kuri betgi pražudė imperiją ir vos nepražudė pačios tautos." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltų kilmė. Girininkas
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Bolia
Posted 2015-09-07 02:06 (#96734 - in reply to #96733)
Subject: RE: Nauji tyrimai500500500500200100101010
kur kada kuriam Girininko straipsnyje buvo parašyta, kad Gediminas buvo suomis-vikingas? 


Šito nerašė - to dar betruktų. Aš tik kaip populistinę (neteisingą) teoriją pateikiau, kurią savu laiku nemažai HG mėgėjų kaip mantrą kartojo.


bendras šios genetinės linijos protėvis gyveno mažiau nei prieš du tūkstančius metų, bet kažkur prie Volgos- Okos aukštupio, migravo link Dauguvos aukštupio 


Ir kaip tas nustatyta? Tiesą sakant, aš ne kartą užtikau panašų teiginį, bet dar niekur neradau kuo tai paremta: nei faktų, nei logiškų pasamprotavimų. Susidaro įspūdis, kad kažkas pirmas parašė, o kiti tylėdami nukopijavo. Atrodo pamirštama, kad tas bendras protėvis buvo vienas žmogus, kuris turėjo mažiausiai du sūnus, kurių tolimesni likimai išsiskyrė. Gyventi tas žmogus galėjo bet kur: prie Volgos, Ukrainoje, Suomijoje, Lenkijoje, Žemaitijoje.


mažiausia genų įvairovė turi 16hg ir didesnė jos dalis yra iš šukinės-duobelinės kultūros 


Čia ir svarbiausia, kad ne iš šukinės duobelinės kultūros, o iš teritorijos, kur ribotu laiku ta kultūra egzistavo. Dabar žinom, kad europietiškų N1c1 protėvis gyveno tada, kai minima kultūra jau byrėjo į šukeles ir duobeles (arba jau buvo subyrėjusi). Girininkas taikliai pastebėjo, kad R1a sutapatinimas su virvelininkais mažiausiai svarstytinas, nes pastarųjų kultūrinė įtaka neatitinka genetinio palikimo. Dėl N1c logikos nebepakako.

Gal aš čia per daug kritiškai atrodau... Iš principo didesnių kabliukų Girininko knygai neturiu. Neblogai jis samprotauja apie kultūrinius mainus ir bendrą padėtį. Pritempimai prie bendros minties, žinoma, akivaizdūs, bet nesąmonių nėra ir tai netrukdo.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software