Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Уничтожение прошлого, возможно, худшее из всех преступлений." Симона Вейль
- (Added by: Tomas Baranauskas)


T.Baranausko sukurtas mitas (?)
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Upinis
Posted 2015-09-28 20:53 (#96762 - in reply to #96761)
Subject: RE: T.Baranausko sukurtas mitas (?)10

Kriwis - 2015-09-28 14:50

Na įdomu ir kaip studentus šiais laikais moko, jei tokie klausimai kyla po pokalbio su dėstytoju
O šiaip Vytautas vienose iš derybų reikalavo žemių iki Alnos... Alna kaip žinia buvo rubežius, prie kurio kryžiokai pirmiausiai ir atsikraustė. Vytautas argumentavo tai tuo, kad tai yra jo tėvų ir prosenelių žemė.... Tai reiškė, kad jis pretenzijas išsakė visoms prūsų žemėms ir puikiai gaudėsi ordino istorijoje.... tai dėsto ir Bumblauskas savo Lietuvos istorijoje išleistoje Lietuvos tūkstantmečio proga.. 

 

Ne Vytautas to reikalavo, o jo tėvas su dėde Algirdu, XIV a. viduryje. Vytautas 1413 m., berods ordino maršalui ar kitam ordino pareigunui  sake, kad reikalaus Prūsų iki Osos upės t.y. beveik iki Vyslos. Šis Vytauto pasakymas nebuvo rimtas, nes nei B.Makrai, nei vėlesniuose ginčų etapuose kitiems arbitrams tokie reikalavimai nebuvo išsakyti.

Oficialiai Vytautas su Jogaila prisiekinėjo bei jų atstovai visur teigė, kad Žemaitijos riba vakaruose eina Rusnės upe, Kuršių mariomis, toliau jūros pakrante iki pat Šventosios upės. Iš Lietuvos-Lenkijos pusės buvo pabrėžiama, kad tokios yra "tikros ir teisingos" Žemaitijos ribos.

Esmė tame, kad įrodinėjant minėtų ribų "tikrumą ir teisingumą" ne kartą buvo įrodinėjama, kad Memelis ir Veliuona pastatytos žemaičių žemėje, bet niekur nera užsimenama, kad tos pilys pastatytos Karšuvoje, o juk, būtent, tą savo straipsnyje ir teigia forumo įkurėjas. Kas, anot mano dėstytojo, yra klaidingas teiginys.

Užvedžiau šią temą tam, kad išsaiškinti, gal vis dėl to egzistuoja koks tik p. Tomui Baranauskui žinomas šaltinis, kur apie tai rašoma. Jeigu taip, tai prašom nuorodą į šaltinį.

Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software