Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Use soft words and hard arguments." English Proverb
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Auskaukalis
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Liaudas
Posted 2015-10-03 11:21 (#96779 - in reply to #96778)
Subject: Re: Auskaukalis-slavai...Extreme Veteran

Posts: 599
50050101010105
Kriwis - 2015-10-03 07:21

Tautos esmę sudaro kalba. Kalbos pagrindu vystosi tam tikroje teritorijoje " kultūrinė" bendruomenė, kuri vienija tos bendruomenės narius. Jie ir sudaro tautą. Lenkijos ir Gudijos atveju tai priešingos, antagonistinės kultūros, nukreiptos prieš lietuvišką kultūrą. Tai visada buvo ir tebėra. Vadinti tai broliška, labai netikslu. 


Na tamsta neįdėmiai skaito, ką rašau. Rašau gi apie giminystę kūnu. Kas neišvengiamai reiškia ir tam tikras kultūrines bendrybes...
Tautos atsiranda ir nyksta, jungiasi ir skyla. Taigi mus su lenkais ir baltarusiais galima būtų pavadinti kiek susipykusiais giminėmis.
Ir nemanau, kad tautos esmę sudaro kalba. Kalba tėra tautos bendravimo priemonė, aišku, tautos kuriama, besirutuliojusi kartu su ta tauta, išsauganti ir perduodanti naujoms tos tautos kartoms tos tautos patyrimą ir išmintį.
Jeigu, tautos esmę sudarytų kalba, tai žmogus mokantis kelias kalbas turėtų jaustis kelių tautybių – betgi taip nebūna. Taip pat, viena kalba dar nereišia vienos tautos, pasižiūrėkite į austrus, šveicarus ir vokiečius. Kaip taisyklė žmogus tiksliai žino kokios jis tautybės yra, ir šičia svarbiausia yra jo kilmė, kutūrinė aplinka kurioje jis užaugo, subrendo.
Tautos esmė glūdi tos tautos, kaip žmonių bendrijos supratime (idėjose) apie tai kas yra gerai ir blogai gyvuojant ir bendradarbiaujant šiame pasaulyje. Šitie dalykai paprotiniu būdu perduodami ir rutuliojasi iš kartos į kartą. Kitaip galima būtų pasakyti, tautą vienija bendros idėjos apie tos tautos narių gyvavimo būdus ir tikslus. Dar kitaip, senoviškiau, galima taip pasakyti: tauta turi savo dievus (idėjas, supratimus apie pasaulį ir save, pasaulėžiūrą) ir savo papročius (patikrintus tos tautos išlikimo būdus, kalba yra viena iš tokių).
Kalba tai tos tautos bendravimo ir bendros veiklos vaisius, priemonė, ne esmė. Tautiškumo esmė – tautos kilmės ir tikslų bendrumo, draugiškumo siekiant jų jausmas. Tautiškumas tai labai išplėstas giminystės jausmas. Už tautiškumą dar platesnė sąvoka – rasė, už rasę – žmonija.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software