Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Историк - это нередко журналист, обращенный вспять." Карл Краус
- (Added by: Tomas Baranauskas)


House of Colonna
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Vienuolis
Posted 2015-10-18 19:48 (#96829 - in reply to #96797)
Subject: RE: House of ColonnaExtreme Veteran

Posts: 531
500101010
Location: Vilnius
 
Polemonio ir keturių giminių atsikėlimas iš Romos nebuvo jokia „legenda“, o gerai žinota ir pripažinta iki pat giminystės laikymosi papročio ir luomų panaikinimo — štai šviežias Kovarnių gerbo Kosakovskių pavyzdys.

Polemonys (gr. Πολεμώνιον, lo. Polemonium, dabar Fatsa) buvo svarbus Ponto uostas Juodosios jūros Pietuose. Pontas buvo jūrinė trakų (getų, ljetių) palikuonių karalystė, senovėje aprėpusi Juodosios (Auksinės, Marmurinės ir Azovo) pajūrius:Ilgainiui Ponto valstybė traukėsi, mažėjo ir įėjo į Romos imperijos sudėtį gana savarankiškos karalystės teisėmis. Mūsų eros pradžioje karalystę valdė Polemonių giminė: karalius Polemonis I Pontiškis (Πολεμων Πυθοδωρος), jo sūnus Polemonis II Pontiškis (Μαρκος Ἀντωνιος Πολεμων Πυθοδωρος) ir šio sūnus Polemonis Eipatorius (Πολεμων Ευπατωρ). Kristaus teisėjas Pilotas Pontiškis (Ποντιος Πιλατος) buvo žydų provincijos valdytojas iš Ponto. Romos imperatorius Neronas ir Pontą pavertė imperijos provincija — gal tais Romos gaisro, žydų maišto ir imperijos suirutės laikais, kai Polemonis, būdamas aukščiausios kilmės ir imperatoriaus giminaitis, nesėkmingai mėgino perimti Romos sostą, tad turėjo trauktis nuo keršto iš imperijos savo protėvynėn Lietuvon, kartu su jį palaikiusiais didikais.Ponto valstija, Ponto vyskupija gyvavo dar ir Mindaugo, Algirdo laikais. Tai buvo tolimiausias Romos imperijos kraštas Rytose, ribojosi su Gruzija ir Armėnija.Daugelis Senovės Romos imperijos didikų buvo getų, trakų, dakų kilmės. Ir Viduramžių Romos imperatorius Zigmantas (Sigizmundas, Žygimantas) juk buvo Gediminaitis, Jogailos ir Vytauto giminaitis. Ir Žygimantas Kaributaitis buvo Bohemos karalius, husitų išrinktas Romos imperatoriumi. Nieko čia nuostabaus, Lietuvos istorikams tik dera tyrinėti, tikrinti ir tikslinti, užuot vadinus lenkams neįtinkančias Bychovco, Vijūko Kojelavičiaus, Mykolo Lietuvio istorijas prasimanymais, net Ringaudą legendiniu vaiduokliu. Arba kaip pastaruoju metu aplinkiniais keliais stumiamia teorija, neva miškuose gyvenusius laukinius lietuvius užvaldė iš Romos nuo teismo pabėgę kariniai nusikaltėliai.
 
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software