Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "History is Philosophy teaching by examples." Thucydides
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Runos Lietuvoje
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Marius, A.
Posted 2016-09-29 01:38 (#96981 - in reply to #96954)
Subject: Dūkštų ąžuolyno akmuo


Member

Posts: 30
101010
Vargu, ar tai yra lotyniškos raidės. Ta panaši į "R" raidė, gerai įsižiūrėjus, sutinkama ant labai daugelio didesniųjų akmenų Lietuvoje, ir visur abi kojelės yra riestos. Kažin, ar Lietuvoje vienintelis akmentašys buvo, kuris visus akmenis suradęs kalinėjo ir visur tą pačią klaidą darė.

Kitas dalykas, kad mes linkę atpažinti tik pažįstamus dalykus, o nepažįstamų dažniausiai nė nepastebime. Taip ir Dūkštų ąžuolyno akmenyje įžvelgiame tik 4 "raides", kurios yra giliausios, nors, įsižiūrėjus į tą įrašą, galima atrasti ir ne 4, o 6 ar dar daugiau, tik jos jau nebeatrodys tokios pažįstamos.

Galiu pasakyti ir dar daugiau. Gal kam nors tai bus naujiena, bet atrodo, kad tas akmuo yra visas išrašinėtas, t.y. ne tik pats"krėslas", tik tie kiti įrašai yra sunkiau pastebimi. Taip yra, matyt, dėl to, kad jie yra išraižyti (ar išėsdinti) ne tokioje lygioje ir ne tokioje horizontalioje plokštumoje. Beje, net ir aukščiau pateiktoje nuotraukoje galima nesunkiai įžiūrėti dar vieną panašaus dydžio, tik ne tokių ryškių, simbolių eilutę, prasidedančią kiek kairiau ir aukščiau visiems matomo įrašo ir toliau einančią "krėslo antkalte".

Yra ir žemiau pagrindinio įrašo einančių simbolių eilutė (šioje nuotraukoje jos beveik nesimato), toliau nusidriekianti visu dešiniu akmens šonu (iki pat ryškiai iškalto kryžiuko). Turiu prisipažinti, kad tų kitų simbolių gyvai aš taip pat nepastebėjau - tik visai netyčia dar kartą peržiūrėjęs nuotraukas. Galbūt jie plika akimi net ir nesimato, o fotoaparato matricos netobulumas atvaizduoti visą spalvų įvairovę čia kaip tik išėjo į naudą, nes pasitarnavo kaip filtras.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software