Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Men willingly believe what they wish." Julius Caesar (100 BC - 44 BC), De Bello Gallico
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Lietuva XI amžiuje
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Liaudas
Posted 2016-11-07 00:24 (#97021 - in reply to #97019)
Subject: RE: Lietuva XI amžiujeExtreme Veteran

Posts: 599
50050101010105
Bolia - 2016-11-06 21:05

Taigi, 11 a. Lietuvos valstybė jau buvo. Netgi, sakyčiau ji buvo pažangesnė (nei puolikai) santvarkos požiūriu, kaip visuomeninės, taip ir ūkinės, nes: kitaip, būdama mažiau skaitlinga ir esanti šaltesnėse žemėse, būtų greit sutriuškinta Bizantijos ir Šv. Romos imperijos visaip remiamų bulgarų, čekų-lenkų bei danų pajėgų. 


XI a. nebuvo tas puolimas toks visapusiškas. Iš vakarų pusės intensyvus puolimas prasidėjo tik XIII a., kai atsikėlė vokiečių ordinai, o iš pietryčių puolimą stabdė nuo Kijevo nepriklausoma Polocko kunigaikštystė. Nepamirškite, kad iki XII a. vidurio baltai dažnai tarnavo Polocko kariuomenėje. Nebent pritartumėte baltarusių litvinistams, kad Polocko kunigaikštystė ir buvo ta "Litva".

Bet man įdomiau kitkas - kokiais kriterijais matuojate tuometinių valstybių pažangumą santvarkoje ir ūkyje? Kuo Lietuva galėjo būti pažangesnė už kaimynus? 


Puolimas buvo visapusiškas ir organizuotas, žiūrėkite Romos popiežiaus bules, bei Hanzos interesus bei veiklą, danų puldinėjimus.
Na, Polocko kunigaikštystė tais laikais buvo tos pačios lietuviškos valstybės dalis, tik ji, aišku nebuvo slaviška. Baltarusiai, tiesiog, kaip ir rusai, nenori matyti „aborigeniškosios“, „pagoniškosios“ savo kilmės ir istorijos. Taigi, toks jų jausmingas šališkumas ir iškreipia jiems protą....

Pažangumo kriterijų pakanka, tų kuriuos paminėjau aukščiau, kad įrodytume Lietuviškos ūkio ir kultūros pranašumą tais laikais, lyginant jį su Bizantija Ir Vokiškąja Šv. Romos Imperija (ko gi jie visi čia taip veržėsi, a?!). Jeigu, tų laikų vastybė būtų ne pranešesnė už savo varžoves: apie LDK dabar nekalbėtume (nei lietuviškai nei slaviškai): šie žemės plotai tiesiog būtų iškart užkariauti, dar 11 amžiuje. Visgi, karas trukęs pora šimtmečių baigėsi (13 a.) „lietuvių“ ir „rusinų“ susivienijimu bei LDK sukūrimu.

Edited by Liaudas 2016-11-07 00:39
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software