Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Если это история, я предпочитаю о ней читать, а не участвовать в ней." Эдит Пиаф
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kas valdo Lietuvą?
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Liaudas
Posted 2016-12-22 11:49 (#97057 - in reply to #97056)
Subject: Kaip pašalinti biurokratijos vėžį?Extreme Veteran

Posts: 599
50050101010105
Kas yra biurokratija? ir kodėl ji yra tokia kenksminga visuomenei? Biurokratijos esminis trūkumas yra autoritarinė jos sąranga. Biurokratija neturi atgalinio ryšio su tuo su kuo ji dirba, todėl ji niekada nedaro to kas naudinga visuomenei. Tai paradoksalu, ir aišku, labai kvaila, žiūrint iš visuomenės požiūrio taško. Iš pačios biurokratijos požiūrio taško tai atrodo kaip jiems patiems naudingas užsiėmimas: tverti tvoras ir užkardas ant ūkinių srautų ir rinktis iš to sau pinigus. Tai dar kitaip, atviriau, vadinama valstybiniu reketu. Tokia veikla slopina ūkio vystymąsi bei tautos pažangą. Tai skurdina mus visus, ir turtine ir kultūrine prasme.
Bet koks autoritarinis valdymas negali būti ilgalaikis, jeigu jis kada ir veiksmingas, tai tik ypatingomis aplinkybėmis, toms aplinkybėms išnykus, autoritarinis valdymas turi būti automatiškai atšauktas. Deja toks autoritarinio valdymo atšaukimo mechanizmas nebuvo sukurtas. Taip bet kuri laisva visuomenė (tai yra natūrali sveika visuomenės būsena), valdoma demokratišku pagrindu, priėjusi bet kokią krizę, įpuolą į autoritarinio valdymo liūną. Biurokratija yra bet kokio autoritarinio valdymo išraiška.
Taigi, vaistas prieš biurokratiją ir autoritarizmą yra seniai žinomas – demokratija.
Taigi, ką tai reiškia praktiškai?
Tai reiškia, kad bet kuris valdžios pareigūnas turi būti renkamas tos bendruomenės kurios poreikius jis turėtų aptarnauti. Neleistini jokie pareigūnų paskyrimai „iš viršaus“, toks paskyrimas galimas tik ypatingomis aplinkybėmis, kai nėra laiko daryti rinkimų, ir turėtų būti iš karto atšauktas toms aplinkybėms pasibaigus. Visi kiti darbai kurie būtina atlikti valstybėje, turi būti perduoti nevalstybinėms įmonėms ar savanoriams per valstybinius užsakymus.

Edited by Liaudas 2016-12-22 11:51
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software