Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Будущее археологии лежит в руинах." Эрих фон Деникен
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Karalius Vytenis
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Liaudas
Posted 2017-06-09 11:18 (#97103 - in reply to #97102)
Subject: Re: Karalius VytenisExtreme Veteran

Posts: 599
50050101010105
Taigi, „Columnis“ čia ne pavardė o Vytenio herbas (giminė, klanas) ko gero, ir aišku tai ne „Stulpai“. Knyga yra jau naujųjų laikų, pats žodis „Columnis“, kaip jau buvo šnekėta šitame forume yra prasimanytas vėliau, tikrasis lietuviškas „Gediminaičių stulpų“ pavadinimas neišliko. Pats asmeniškai linkstu jį atstatinėti į „Arūnas“ (ar net „Varulys“), atsižvelgiant į tai, kad pats ženklas yra stilizuotas puolantis aras (<varas) (jo atmaina yra Ukrainos herbas „Tridantis“) ir tai kad tas ženklas žymėjo Artanijos (Artanija-Gardanija-Gardarikė toks yra išlikęs pavadinimas, uždaros užsieniečiams teritorijos senojoje Lietuvoje (Nemunogardo (Nemogardo, Gardino) Rikėje), iš esmės Nemuno-Dniepro vandenskyros, vakarinė jos riba ties Vilniumi, jeigu esantis ten akmuo su „Gediminaičių stulpais“ yra tikras) saugotojus. Taip pat galima spėti, kad kažkuriuo tarpsniu verčiant iš sen. lietuviškų runraščių į lotynų kalbą Artanija-Arūnas-Aras-Varas (koks tiksliai tas senovinis įrašas buvo galime tik spėlioti) buvo klaidingai susieti su „vartais“, o gal net jau buvo tokia sąsaja jau ir lietuviškoje aplinkoje?. Tai va, jei labai norite pavardės Vyteniui rinkitės iš: Vytenis Artanietis-Gardinietis-Vardulietis. Ko gero „Gardinietis“ ar „Gardanietis“ būtų pats tinkamiausias, nes „Artanietis“ yra iškraipytas užsieniečių pirmojo variantas, o „Vardulietis“ čia jau pirmojo tūkstantmečio vidurio žodis būtų (gardinas<vardinas, gardas<vardas, klasiškas pilnas pradinio šva nykimas į nulį: v>g>h>0, pvz.: varas>*garas/haras>aras „erelis“, veiti>geiti>heiti>eiti).
Šiaip, reikėtų nuodugnaus tyrimo šiais klausimais, deja nėra kam, mūsų valdiškiems istorikams tai nė motais, belieka dėti viltis į nepriklausomus užsidegėlius. Senoji Lietuvos Istorija visiškai apleista, paskendusi mele ir prasimanymuose. Nemanau, kad labai ką naudingo galima rasti šiuo klausimu 18 amžiaus lenkomanų raštuose.

Edited by Liaudas 2017-06-09 12:08
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software