Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kitos tautos, mūruose, uolose užsirakinusios, vos ne vos išgelbėjo savo liuosybę, lietuviai ir žemaičiai, gyvendami giriose ir laukuose, mokėjo ja ilgą laiką džiaugtis ir nuo visų baisiausių savo neprietelių saugoti viena savo narsybe ir kantrybe." Simonas Daukantas, "Istorija žemaitiška" (1837)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Karalius Vytenis
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Vienuolis
Posted 2017-06-23 21:09 (#97123 - in reply to #97118)
Subject: Re: Karalius VytenisExtreme Veteran

Posts: 531
500101010
Location: Vilnius
Liaudas - 2017-06-23 06:36

Gardo Rikė, Gardino Rikija, Gardino Rikė. 

Ne Gardino rikija ir ne gardo rikė, o gardų rykė — miestų valstybė. Bet nenorite tokios etimologijos, logiškos lietuviškos reikšmės girdėti? Nes jums pažanga ir gėris — tai vergvaldystė, feodalizmas, subordinacija ir mokesčiai. Tik apmaudu, nerandate Lietuvos kaip buvusios vienintelės laisvų žmonių klestinčios valstybės paneigimo įrodymų be okupantų ir jų kolaborantų propagandos? Užjaučiu.

Galiu net paguosti: gardarykės vykingų, trakių ir kitokių daugių gyvensena gerokai skyrėsi nuo valsčių santvarkoje gyvenusių žemvaldžių vytingų (vietininkų). Nors kalba, papročiai ir tikyba dar buvo ta pati. Iki krikščionybės. Ne Jogailos, ne Mindaugo krikšto, o iki krikščionybės kaip valstybinės religijos pradžios — iki arių (arionių, arijonų) krikšto. Kai ta gardarykė - valstybė valstybėje - vis aršiau ėmė griauti Lietuvą iš vidaus. Bet dar Algirdas, nors pats būdamas daugis, ryžtingai laikėsi ir išmintingai atstatinėjo lietuvišką savarankių nepriklausomų ūkininkų santvarką — nebuvo vienos pastovios sostinės, nebuvo vergijos ir feodalizmo Lietuvoje.

Kol kas nėra pakankamai duomenų tvirtinti, kad karalius Vytenis turėjo pavardę. 

Tikitės, gal kas nors dar ras prieštaravimų, gal kas bent užrėks, kad tai klastotė? Dievo nebijote? Būdamas padorus žmogus, nukeltumėte kepurę, pagarbiai nulenktumėte galvą ir padėkotumėte, ne, jūsų vergiška pasaulėžiūra tai atsiklauptumėte ir kojas pabučiuotumėte Zirgui7 už nenuginčijamą daiktinį Vytenio pavardės parodymą. Ar pats gyvenime esate ką brangesnio Lietuvos istorijai padovanojęs?
 
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software