Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Those who cannot remember the past are condemned to repeat it." George Santayana (1863 - 1952), The Life of Reason, Volume 1, 1905
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Karalius Vytenis
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Liaudas
Posted 2017-06-24 19:12 (#97138 - in reply to #97136)
Subject: Re: Karalius VytenisExtreme Veteran

Posts: 599
50050101010105
Bolia - 2017-06-24 14:50

Susidaro natūralus įspūdis, kad be Gedgaudo daugiau nieko ir neskaitėte. Tai kokia dar diskusija? Esate užsidegęs Gedgaudo darbo gerbėjas, tai turėjote pastebėti, kad jis per daug trumpas, per daug sausas šaltiniais, per daug fragmentuotas. Tai normalu, ne jo galioje buvo sutverti idealų darbą, trūko laiko, galimybių, palaikymo. Bet Jūsų galioje Gedgaudo darbą tęsti ir papildyti, turite įrankį, apie kurį Gedgaudas net negalėjo pasvajoti - internetą, pilną mokslinių darbų, tyrimų, šaltinių.
Todėl ir uždaviau klausimą apie Gardaniją, nes turėjau viltį, kad būsite ką nors įdomaus atkapstęs. Pasirodo ne. Jei iki šiol neperskaitėte nei vieno mokslinio darbo Artanijos tema (bent iš smalsumo - kokie ten pas priešus argumentai...), o jų yra dešimtys prieinamomis kalbomis, tai ta tema Jums verčiau patylėti. 


Ir tai viskas, ką sugeba Gedgaudo priešai?
Svarbiai pasisakyti, kad ten kažkur yra daug labai argumentuotų svarių darbų, kurie paneigia Gedgaudo sausą fragmentuotą trumpą neidealų darbą. Nors vieną pavyzdį pateikite?
Kaip taisyklė, Gedgaudo darbas yra ignoruojamas lietuvių mokslininkų, o užsieniečių nežinomas.
Įvertinant išplitusią valstybėje ir moksle korupciją bei visaapimantį kultūrinį nuopolį – jokie tokie darbai netgi yra negalimi iš principo: nei kas tokius rašys, nei kas įstengs, nei kas skirs tam lėšų. Taigi, tokie darbai neegzistuoja. Manau, ką tamsta gali pateikti, yra pasenę ikigedgaudinio lygio pasvarstymai ar pastarųjų perpasakojimai. Apie sapaliones paremtas melu nekalbu, lietuviškam internete teko aptikti tik vieną tokį Gedgaudo „kritiką“ (berods pasivadinęs „Pseudoistoriko blogas“ ar kaip ten).
Beje, internetas nėra toks išsamus žinių lobynas, kaip tamsta vaizduoja. Internetas yra labai komercializuotas, politizuotas ir šališkas, fragmentuotas, kaip tamsta sako.
...Gedgaudas pirmasis ir kiek žinau paskutinis pritaikė jungtinį susijusių mokslinių sričių (istorijos, geografijos, archeologijos, tautotyros ir kalbotyros bei kt.) tyrimą Lietuvos bei Europos proistorės klausimu – tai jo darbo didžiausias privalumas. Už tai jis, neabejotinai, nusipelnė pagarbos. Kažin ar iš vis egzistuoja koks nors kitas tokio lygio darbas Europos proistorės klausimu. Bent man neteko aptikti.

Edited by Liaudas 2017-06-24 19:40
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software