Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "There is only one good, knowledge, and one evil, ignorance." Socrates (469 BC - 399 BC), from Diogenes Laertius, Lives of Eminent Philosophers
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Karalius Vytenis
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Liaudas
Posted 2017-06-24 22:19 (#97141 - in reply to #97139)
Subject: Re: Karalius VytenisExtreme Veteran

Posts: 599
50050101010105
Bolia - 2017-06-24 17:49

Tai aš ir neabejoju, kad Jūs pasiryžęs visomis išgalėmis ginti Gedgaudo triūsą, net ir nuo tų, kurie jam neprieštarauja . Visus kaltinti nieko neveikimu lengviau, nei pačiam ką nors nuveikti?
Nėra pasaulyje tokių darbų, kurie paneiginėtų Gedgaudo darbą, todėl iš manęs jų ir neprašykite. O nėra jų todėl, kad niekas šito net nebandė daryti. Ir aš nedarysiu. Nes kokia to prasmė?
Štai sovietiniais laikais atsirado keletas darbų, detaliai nagrinėjusių Bibliją. Diduma jų buvo parašyti specialiais valstybiniais užsakymais ir išleisti nemažu tiražu. Bet tikslas pasiektas nebuvo, tikinčiųjų nesumažėjo. O kaip kitaip - juk negalima pasitikėti mokslininkais, kurie dirba priešui.
Ir Jūs net neįsivaizduojate, kiek tyrėjų savo darbams taikė kompleksinį mokslo sričių modelį, nes nieko daugiau be Gedgaudo ir neskaitėte. 


Na, be Gedgaudo darbo, kad ir nėra ką skaityti iš Lietuvos proistorės, bent jau tokio šiuolaikiško visapusiško nagrinėjimo lygio. Jei tamsta žino ką įdomaus šiuo klausimu, paminėkit. Savo laiku, Gedgaudo darbas man atsakė į daugelį klausimų iš Lietuvos praeities, kurie kildavo iš bendrojo mūsiško išsilavinimo netolygumų-prieštaravimų bei kitų dalykų kuriais domėjausi. Mano smalsumas buvo patenkintas, į man rūpimus klausimus atsakyta. Tokiu būdu mano pasaulėžiūra man pačiam įgavo pilnutinį darnų vaizdą. Jei kokie pasaulio suvokimo netolygumai atsiras ateityje, tada ir kapstysiu kur nors kitur papildomai. Tamsta linkęs tai vadinti „tikėjimu“? – aš ne.
Patį Gedgaudo darbą laikau Lietuvos proistorės vadovėliu. Kiek sutrauktas jo variantas turėtų būti dėstomas vidurinėje mokykloje. Ateityje taip ir bus.

Edited by Liaudas 2017-06-24 22:24
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software