Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Būti lietuviu reiškia būti negausios tautos žmogumi, o tai reiškia trigubai intensyviau dirbti ir trigubai intensyviau gyventi." Ingė Lukšaitė
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Karalius Vytenis
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Bolia
Posted 2017-06-25 01:59 (#97144 - in reply to #97141)
Subject: Re: Karalius Vytenis500500500500200100101010
Ateityje taip ir bus 


Gedgaudo darbą reikia ne sutraukti, o išplėsti. Jis pats savo knygoje ne kartą minėjo, kad tai turėtų būti daugiatomis leidinys, todėl ateities kartoms dar dirbti ir dirbti.


Šiame ir kituose forumuose prieš keletą metų yra buvę bandymų įrodyti Gedgaudo teisumą ir patikimumą. Buvo nagrinėti keli teiginiai iš jo knygos, bet iš esmės niekas į priekį nepajudėjo, paaiškėjo tik tai, kad nėra nei ką įrodyti, nei ką paneigti. Gedgaudas tiesiog barstėsi pavieniais faktais, iš principo visiems žinomais, susiedamas juos grubiai į vieną krūvą ir sulietuvindamas vardus bei toponimus. Nebūtinai jis neteisus, bet kur nukreipti kritiką irgi nėra.
Pavyzdys - aukščiau paminėtas skyrius apie Artaniją. Išėmus kokį ketvirtį teksto apie tai, kaip klydo kiti tyrėjai, likusioje dalyje aprašyta, kad Artanija tai lygu Gardarikė. Daugiau nieko - nei aprašytos jos ribos, nei politinis statusas, nei panagrinėti kiti faktai, susiję su arabų šaltiniais. Praktiškai nėra nei ką įrodinėti, nei ką paneigti.


Jei tamsta žino ką įdomaus šiuo klausimu, paminėkit 


Neįsivaizduoju, kiek giliai esate pasiryžęs įbristi į istorijos upę.... Gedgaudas turėjo savitą požiūrį į lietuvių kalbą. Jis nemėgiamas tarp istorikų pagrinde dėl to, kad turėjo kitokį supratimą apie tai, kas yra lietuviai, baltai, rytų baltai, vakarų baltai, slavai, iranėnai, indoeuropiečiai. Todėl rekomenduoju pasiskaityti Zinkevičiaus "Lietuvių kalbos istorija" (tik pirmą skyrių) ir Karaliūno "Baltų praeitis istoriniuose šaltiniuose".
Iš proistorės labai įdomi ir tikrai lengvai skaitoma knyga - Jovaišos "Aisčiai".
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software