Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Nothing fixes a thing so intensely in the memory as the wish to forget it." Michel de Montaigne (1533 - 1592)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Lietuvos pamoka Europai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Tomas Baranauskas
Posted 2004-04-09 00:22 (#9685)
Subject: Lietuvos pamoka EuropaiAdministrator

Posts: 6986
5000500500500200200501010105
Location: Vilnius
WST: R.Pakso apkalta lietuviai davė pamoką Europai

ELTA
2004 balandžio mėn. 8 d.

Šlovė Lietuvai - Seimas tik ką visai Europai davė svarbią pamoką: veiksmingoje demokratijoje niekas, net prezidentas, negali iškilti virš įstatymo, - teigia įtakingas dienraštis "Wall Street Journal". Laikraščio komentarą, pavadintą "Pamoka iš Vilniaus".

Prezidento Rolando Pakso apkalta ir nušalinimas yra dar viena priežastis pasidžiaugti, jog Europos Sąjunga po trijų savaičių sulauks šviežio kraujo iš Rytų. Lietuvos parlamentas surengė apkaltą griežtai pagal taisykles, procesas buvo atviras, o rezultatas - teisėtas.

Lietuviai gali didžiuotis savo pasiekimais. Vos per tuziną laisvės metų Baltijos valstybėje buvo daug laisvų rinkimų, keitėsi skirtingi prezidentai, o dabar šalis atsinaujino namų švarinimu. "Jie mums įtaigiai primena, kad įstatymo viršenybė yra demokratijos esmė. Galingieji turi privilegijas tik tarnaudami rinkėjams", - rašo "Wall Street Journal".

"Labiau nusistovėjusios" Senosios Europos demokratinės valstybės turi žiūrėti ir mokytis. Kol eina pareigas, Prancūzijos prezidentas turi visišką imunitetą. Dėl įvairių kaltinimų korupcija prokurorai net negali apklausti Žako Širako (Jacques Chirac). Buvęs Vokietijos kancleris Helmutas Kolis (Helmut Kohl) sumaniai išsisuko nuo atsakymo į tardytojų klausimus dėl įtartino partijos finansavimo. Italijos ministras pirmininkas Silvijus Berluskonis (Silvio Berlusconi) didžiąją dalį laiko gaišta kovodamas su tardytojais.

"Gal Europos Sąjunga gali pasiųsti prancūzų parlamentarus ir prokurorus stažuoti Rytų (galėtume pavadinti ją "Naująja") Europoje", - baigia "Wall Street Journal".

ELTA primena, jog per ginčą dėl Irako karo JAV gynybos ministras Donaldas Ramsfeldas (Donald Rumsfeld) pareiškė, kad Vokietija ir Prancūzija priklauso "Senajai Europai", o Irako puolimui pritarusi Vidurio Rytų Europa yra "Naujoji Europa".

ELTA
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=4094484
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software